Egykori Ferrari-elnök: Hamilton hiába váltott, nem lesz bajnok

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 12. 06.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A Ferrari korábbi elnöke szerint, Lewis Hamilton nem lesz bajnok a vörösökkel, és ennek nem a brit lesz az oka.

Lewis Hamilton 2020-ban szerezte meg hetedik világbajnoki címét, de azóta nem sikerült visszatérnie a csúcsra. 2021-ben az utolsó körben bukta el a trófeát Max Verstappen ellen, majd a szabályváltozások megtörték a Mercedes dominanciáját.

Tavaly Hamilton úgy döntött, maga mögött hagyja a csillagosokat, és a Ferrarinál folytatja pályafutását. A bejelentés után sokan máris újra esélyesként emlegették a vörösöket, de a 2025-ös szezon első futamai más képet festettek. Bár a kínai hétvégén Hamilton megnyerte a sprintfutamot, de azóta is keresi a helyét és a ritmust új csapatában.

A legutóbbi versenyhétvégén csalódottan nyilatkozott a 40 éves pilóta, hiszen nem ilyen erőviszonyokra és nem ilyen tanulási fázisra számított.

Luca di Montezemolo, a Ferrari korábbi elnöke szerint a probléma elsősorban a vörösökben van.. Az olasz üzletember éles kritikát fogalmazott meg egykori csapatával szemben, és borús jövőt jósolt maranellóiaknak.

,,Évek óta hiányzik az alakulatból a megfelelő vezetés, és igen, a lélek is. Régen az emberek éjjel-nappal dolgoztak, mivel akkoriban a cég a szenvedélyt jelentette a számukra. Most pedig kapkodva, véletlenek elcsípésével hajszolják a sikert”magyarázta a korábbi elnök.

Montezemolo szerint emiatt Hamilton álma sem fog megvalósulni:

,,Hamilton álma az, hogy bajnoki címet nyerjen a Ferrarival, de sajnos ez nem fog valóra válni.”