Leclerc szerint esélytelenek voltak a futamgyőzelemre

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 03. 08.
Leclerc Ausztrália
Fotó: Scuderia Ferrari HP

Charles Leclerc szerint a Ferrari tempója nem volt elég erős ahhoz, hogy felvegye a harcot a Mercedesszel az Ausztrál Nagydíj győzelméért. Még akkor sem, ha a verseny során nem lépnek életbe virtuális biztonsági autós szakaszok.

A monacói pilóta a negyedik rajtkockából indulva fantasztikus rajtot vett, és már az első körökben az élre állt. Ahogy azt várni lehetett az előzetes tesztek, illetve beszámolók alapján, a Ferrarik kilőttek a piros lámpák kialvása után. Az első tíz körben látványos és szoros csatát vívott a pole pozícióból rajtoló George Russell-lel a melbourne-i szezonnyitón. A két pilóta közötti harc egy remek Ferrari verzus Mercedes csatát ígért a mai versenyre, ami azonban nem jött össze.

A verseny későbbi szakaszában a Mercedes gyorsabb tempót diktált, és stratégiai szempontból is felülmúlta a Ferrarit. Az időmérőn kiosztott óriási hátrány nem tűnt el az ezüstnyilaknál, bármennyire is azt hittük az első körök alapján. Russell végül kényelmes győzelmet aratott. Csapattársa, Andrea Kimi Antonelli a tegnapi balesetet követően higgadtan lehozta a versenyt, ezzel a Mercedes diadallal kezdte az új Forma–1-es korszakot.

A Ferrari korai döntése, hogy a virtuális biztonsági autós fázis alatt kint hagyja autóit a pályán, gyakorlatilag ki is vette őket a győzelemért folyó harcból. A Mercedes ezzel szemben kihasználta az olcsó boxkiállás lehetőségét mindkét autójával, és ezzel átvette az irányítást a verseny felett. A VSC-s kiállásnak köszönhetően akár 6-7 másodpercet is hoztak az olaszokon.

Leclerc végül megszerezte az utolsó dobogós helyet, miután megelőzte csapattársát, Lewis Hamiltont. Ennek ellenére úgy véli, a győzelem valójában soha nem volt reális cél a Ferrari számára.

Leclerc pedig hangsúlyozta, hogy nem bánja a Ferrari stratégiáját.

„Nem hiszem, de lehet, hogy tévedek” – mondta Leclerc arra a kérdésre, hogy a Ferrari harcolhatott volna-e a győzelemért a VSC-fázisok nélkül.

„Úgy tűnt, hogy a Mercedesnek talán egy kicsit jobb tempója volt ma nálunk, bár talán nem akkora az előnyük, mint amit tegnap láttunk, ami jó jel. De nem hiszem, hogy nyerhettünk volna.”

„Nem bánom. Ez egy tudatos döntés volt, amit mi akartunk”

„Az FP1-től mostanáig minden edzésen volt legalább egy autó, amelyik leállt. Tudtuk, hogy nagyon nagy az esélye annak, hogy ez nem lesz az egyetlen VSC a versenyen. Úgy gondoltuk, hogy jobb, ha megvárjuk a következőt.