Megszűnhetnek a közvetítésbe bejátszott rádiózások a Forma-1-ben

Hegedűs Dávid2025. 02. 10.
FIA, Mohammed ben Sulayem, Forma-1
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

Sajtóhírek szerint az FIA komoly változtatáson töri a fejét a közvetítéseket illetően. Előfordulhat, hogy a jövőben már nem játszanak be rádiózásokat az élő közvetítésbe.

Az elmúlt hetek legnagyobb port kavart történése a Forma-1 világában, hogy az FIA a legújabb szabályozás értelmében akár pontlevonással is büntetheti a trágár stílusban beszélő pilótákat.

Az egész mizéria még tavaly ősszel kezdődött, amikor Max Verstappent közmunkára ítélték nem megfelelő beszéd miatt. A szövetség azóta próbál elejébe menni a hasonló stílusnak. Ennek érdekében több további javaslaton dolgoznak a szabályalkotók.

Erről maga az FIA elnöke beszélt, Mohammed Ben Sulayem részletezte, hogy hogyan lépnének fel a trágárkodás ellen.

„Megszüntetjük az élő közvetítésbe bejátszott rádiózásokat? Lehetséges. Vagy csak kicsit késleltetjük? Előfordulhat. Sok minden van még, amit a promóterekkel közösen tárgyalunk. Még mindig mi vagyunk ennek a bajnokságnak a tulajdonosai…” – fogalmazott az elnök.