A MotoGP-t is elérte a közel-keleti konfliktus

A Közel-Keleten kirobbant háború a MotoGP versenynaptárát is érintheti, hiszen egy hónap múlva Katarba látogatna a mezőny.
A MotoGP vezérigazgatója, Carmelo Ezpeleta elismerte, hogy a Katari Nagydíj megtartása kétséges a Közel-Keleten zajló konfliktus miatt.
Múlt szombaton az Egyesült Államok és Izrael közös támadása válaszcsapásokat váltott ki a térségben, ami a légterek lezárásához és globális utazási zavarokhoz vezetett. Bár a versenyig még több hét van hátra, a logisztikai tervezés miatt a helyzetnek viszonylag hamar normalizálódnia kellene, hogy a mezőny biztonságosan elutazhasson Lusailba. Ezpeleta ebből a szempontból nem volt túl optimista.
„Lehetséges egy másik időpontban történő visszatérés? – mondta az Estrella Galicia madridi eseményén. – Ne aggódjanak, mindig van B tervünk! Várakoznunk kell, most nem mondhatom, hogy nem megyünk. Vasárnap óta tárgyalunk Katarral, és meg fogjuk hozni a döntést. Nem valószínű, hogy április 12-én Katarba megyünk, de nem mondhatom, hogy nem megyünk.”
Más motorsport-sorozatok már reagáltak a konfliktusra: a World Endurance Championship elhalasztotta a katari idénynyitót, de későbbi pótlást tervez. Ez a megoldás a MotoGP számára is járható lehet, kérdés, hogy hogyan illeszthető be a sűrű versenynaptárba.
A sajtóban felmerültek pletykák, hogy más pálya léphetne a katari helyére, például Termas vagy egy második jerezi forduló. Ezpeleta azonban világossá tette: „Hogy máshova megyünk? Egyértelműen nem. Beilleszthető lesz a későbbi menetrendbe? A menetrendek készítésében nagyon jók vagyunk. Hamarosan többet tudunk. Arra várunk, hogy mondjanak valamit. Még van idő.”








