Több F1-versenyző is belekósolt a MotoGP-be a hétvégén

Börcsök Réka2025. 09. 16.
Lando Norris
Fotó: Pertamina Enduro VR46 Racing Team

A MotoGP-világbajnokság igazi sztárparádét hozott a misanói Marco Simoncelli-pályán.

A McLaren F1-es pilótája, Lando Norris is ott volt, Rossi csapatánál, Franco Morbidelli és Fabio Di Giannantonio garázsában vendégeskedett a közös szponzor jóvoltából.

A 25 éves brit találkozott minden idők egyik legnagyobb példaképével, Valentino Rossival, aki még egy jellegzetes „Nap és Hold” kalapot is ajándékozott neki. A nap igazi csúcspontja azonban a MotoGP sprint délutánja volt. Norris a rajtrácson állhatott, majd Rossi személyesen vitte ki robogóval a pálya melletti szervízútra, hogy testközelből láthassa Marco Bezzecchi bravúros teljesítményét.

Bezzecchi győzelme után kitört az ünneplés: Norris és Rossi közvetlenül a pályán, a lelkes szurkolók között gratuláltak a boldog győztesnek. A VR46-csapat Di Giannantonio bronzérmét is megünnepelte, miközben Norris tovább tapsolt Morbidellinek, aki negyedik helyen zárta a sprintet.

Nem Norris volt az egyetlen, akit láthattunk a hétvégi MotoGP-n. Vasárnap Andrea Kimi Antonelli is tiszteletét tette a rajtrácson, majd a futam végi ünneplésnél is.

A Liberty Media, az új promóter számára is jó hír lehet a jelenlétük. Az amerikaiak ugyanis szeretnék az F1-et még szorosabban összekapcsolni a MotoGP-vel, hogy hosszú távon növeljék a sportág népszerűségét.