Sajtóhír: Rossiék megszerezhették az egyik legizgalmasabb spanyol tehetséget

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 03. 21.
Fermín Aldeguer, Pedro Acosta
Fotó: Rob Gray (Polarity Photo)

Újabb motor kelhetett el 2027-re.

Mostanság Valentino Rossi csapata, a VR46 elég sokat volt a közbeszédben. Ez kezdődött azzal, hogy Uccio Salucci, a legenda jóbarátja, egyben csapatának igazgatója Massimo Rivolával társalgott, egy esetleges apriliás folytatásról. Ezt azonban egyből cáfolta az olasz szakember, mivel állítása alapján hamarosan megköttetik a Ducatival a folytatásról szóló szerződést.

Az Aprilivával való összeboronálást az követte, hogy Salucci arról beszélt, a jövőben egy tapasztalt és egy fiatal pilótával képzelik el a jövőt. Jelenleg Fabio Di Giannantonióval és Franco Morbidellivel futnak, a duó rutinosnak számít, de nem a legerősebb párosnak, amit vélhetően a csapatnál is tudnak. A hír után egyből felkeltette az érdeklődését a rajongóknak, hogy a két olasz közül ki lesz az, akit elküldenek, és ki lesz új fiú. Most a spanyol AS és a Motorsport.com is megerősítette, hogy az a bizonyos pilóta Fermín Aldeguer lesz.

A visszatérő Brazil Nagydíj helyszínén kiderült, hogy a sérüléséből visszatérő egyszeres futamgyőztes kedvezőbb szerződést kötött a Ducatival a következő évre, amelynek keretében Rossi csapatához csatlakozik. A spanyol motoros tavaly lépett fel a MotoGP-be, miután már a 2024-es szezon elején két+két éves szerződést írt alá a Ducatival. A szerződés tartalmazott egy kilépési záradékot a második szezon végén, de ő nem fogja azt érvényesíteni, bár megtehette volna, mivel ajánlatokat kapott gyári csapatokhoz való csatlakozásra.

A Motorsport.com további értesülései szerint azért válthat csapatot Aldeguer, mert a gyári csapatnál helye nem lesz, miközben nem biztos, hogy a Gresini a márkánal marad jövőre. Jelenleg a Gresini és a Ducati közötti tárgyalások folynak, de a bolognai gyártó feltételei messze meghaladják a faenzai csapat jelenlegi költségvetését. Így elképzelhető, hogy a veterán alakulat nélkülük folytatják 2027-től. A tavalyi ezüstérmes gárda 2022-ben váltott Ducatikra, azóta pedig rendre erős helyezéseket értek el.

A 2027-es év azért is lesz különleges, mert érkezik az új műszaki szabályok bevezetése, ahol 850 köbcentis motorokra váltanak. Ezért jövőre minden Ducati-versenyző ugyanazt a gépet fogja használni, ami megdrágítja a dolgot.