Fernando Alonso csütörtökön kijelentette, hogy újabb nehéz versenyhétvégére számít az új Aston Martinnal a Kínai Nagydíjon, miután nem sikerült befejeznie a szezonnyitót Ausztráliában.
A silverstone-i bázisú Aston Martin rémálomszerű rajtot vett, miután komoly gondok adódtak a Honda motorral és hiányoztak a pótalkatrészek. A kétszeres világbajnok Alonso és csapattársa, Lance Stroll kénytelenek voltak elviselni a motor által okozott extrém vibrációt a karosszériában, ami a versenyzőknek maradandó idegkárosodást is okozhatott volna. Sanghajban ezért a spanyol már így nyilatkozott a sajtónak:
„A helyzet sajnos nem változott Melbourne óta eltelt négy-öt napban, így nehéz hétvégére számíthatunk. Egy vagy két edzésen korlátozni fogjuk a köreink számát, mivel alkatrészekből hiányunk van. Körökre lenne szükségünk, hogy megtaláljuk a karosszériából kinyerhető maximumot. Örülnék, ha többé-kevésbé normális edzéssel, többé-kevésbé rendes időmérővel távoznánk Kínából.”
Alonso nem tudott időtervet mondani arra, hogy mikorra várható javulás:
„Mit tehetek én a csapaton belül? Keményebben dolgozom, és segítek a Hondának, amennyire csak azt lehet. Humán erőforrásokat tudunk elkülöníteni, hogy segítsünk a Hondának a hajtásegységgel. Egy csapat vagyunk, ez egy zötykölődős kezdet, remélem, nem tart sokáig. Törekedünk, nagyon tehetséges emberek vannak az istállónkban, ezért remélem, hogy pár nagydíj után normális hétvégénk lesz. A versenyképességhez viszont több idő kell. Miután megoldjuk a megbízhatóságot, még lemaradásban leszünk a teljesítmény és más dolgok terén.”
A 44 éves veterán több mint két évtizede versenyez a királykategóriában, és a régi V10-es benzinmotoroktól a jelenlegi komplex hibrid konfigurációig nagyon különböző autókkal versenyzett. A problémák ellenére elmondta, hogy lelkesen fogadja az új versenyautók kihívásait akkor, ami lehet, hogy az utolsó szezonja lesz a rajtrácson. A szerződése az Aston Martinnal ugyanis 2026 végén lejár, ezért így zárt:
„Élvezzük-e ezeknek az autóknak a vezetését? Igen, mert versenyezni szeretünk. Négy-öt 24 órás versenyen indultam, mert szeretek versenyezni és szeretek vezetni. Ha tehát beülsz egy Forma-1-es autóba, élvezed a gyorsaságot. De ez egy kihívás, eléggé másfajta. Igazán szerencsés voltam, hogy korábbi korszakokban versenyezhettem, és kivételesnek érzem magam, hogy a mostaniban is versenyezhetek.”
A Honda lesújtó híreket közölt az Aston Martin számára a vibrációs problémával kapcsolatban






