Coulthard megtörte a csendet a gyerekkora óta tartó egészségügyi problémájával kapcsolatban

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 08. 12.
David Coulthard, red bull
Fotó: Dan Vojtech/Red Bull Content Pool

David Coulthard elárulta, hogy tinédzserként bulimiával küzdött, de a motorsportban ezt „szükséges rossznak” nevezte, hogy versenyképes maradjon autóversenyzőként.

A High Performance podcastban a volt McLaren- és Red Bull-pilóta elárulta, hogy a rendellenesség a junior kategóriák szigorú súlykövetelményeiből fakadt. Coulthard, összefüggésbe hozva ezt a lóversenyzésben és a bokszban is tapasztalható szélsőséges súlykontrollal:

„Akkor nem tekintettem ezt nyomásnak. Szükségesnek tartottam a súlyom kontrollja érdekében. Ha épp túlsúlyos voltam, akkor az aznap este elfogyasztott vacsora nem maradt meg bennem.”

Coulthard részletesen elmesélte, hogy 11 és 16 éves kora között a súlykorlátozások miatt az első években gyakran ballasztot is vitt magával, de később le kellett fogynia, hogy felvehesse a versenyt a könnyebb riválisaival a kategóriákban:

„Magas voltam a korosztályomhoz képest… a súlyom pedig egy 11 évesnek volt megfelelő.

„Coulthard naponta kétszer is mérlegelte magát, ezzel is figyelemmel kísérve a versenyhét előtti felkészülése napjait. Bevallotta, hogy akkoriban senkivel sem beszélt erről a kérdésről. „Ez egy kompromisszum volt…” – emlékezett vissza, és elengedhetetlen ahhoz, hogy versenyképes maradjon a sportágban.