Egy fenét fog visszavonulni Verstappen! „Jobban szereti az F1-et, mint bárki más”

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 03. 03.
Max Verstappen
Fotó: Verstappen.com/David Klopman

A Forma–1 elnök-vezérigazgatója, Stefano Domenicali úgy véli, hogy Max Verstappen nem fog visszavonulni a sportból csak azért, mert nem élvezi az új 2026-os autók vezetését.

A Red Bull bár jól szerepelt a szezon előtti teszteken, Verstappen nem elégedett az új szabályok okozta vezetési élménnyel. Az idei F1-et „szteroidokkal felturbózott Formula E-nek” nevezte, mivel sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az energiagazdálkodásra.

A holland már régebben kijelentette, hogy nem akar feltétlenül az F1-ben maradni a 2028-ban lejáró Red Bull-szerződése után is, különösen, ha nem élvezi az új autók vezetését, és Bahreinben megerősítette, hogy ez a szabályrendszer nem segít abban, hogy túl sokáig maradni akarjon még.

Később árnyalta ezeket a megjegyzéseket, hozzátéve, hogy az, hogy nem szeret valamit, az nem jelenti azt, hogy nem akarja csinálni.

„Puristaként és motorsport-rajongóként más szabályokat preferálnék, de ez van. Megpróbálom kihozni belőle a maximumot. Imádok a csapattal és a saját motorunkkal dolgozni. Ezek a szórakoztató részek. Preferálnék más szabályokat? Igen, de ez a valóság” – idézi a Motorsport.com.

Domenicali azonban egy pillanatig sem hiszi, hogy Verstappen F1-es jövője veszélyben lenne a szabályok változása miatt.

„Találkoztam az összes versenyzővel. Tegnap találkoztam Maxszal” – idézte Domenicalit a Motorsport.com még korábban.

„Garantálom, hogy Max jobban szereti és törődik az F1-el, mint bárki más. Van egy módszere, hogy bizonyos módon fogalmazza meg, amit mondani akar, de nagyon konstruktív megbeszélésünk volt, a szövetséggel és a csapatokkal is, hogy kiemeljük, mi az ő véleménye arról, mit kell tenni, hogy a vezetési képesség maradjon a középpontban, anélkül, hogy megváltoztatnánk a megközelítést.”

Amikor rákérdeztek, miért olyan biztos abban, hogy Verstappen nem fogja hamarosan elhagyni a sorozatot, Domenicali így válaszolt: „Mert nagyon jó a kapcsolatom Maxszal. Nagyon jól ismerem, és sok időt töltök vele. Ez az oka. És imádja a Forma–1-et, ez nem kétséges.”

Domenicali szerint a versenyzők visszajelzései máris pozitívabbak lettek, miután nekik és csapataiknak több idejük volt optimalizálni az autók beállításait, az energiafelhasználási módszereket és a vezetési technikákat.