Rivális, vagy példakép? Häkkinen őszintén beszélt Schumacherről

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 06. 10.
Michael Schumacher, Mika Häkkinen, Forma-1 2001
Fotó: Ferrari

Mika Häkkinen elmondta véleményét egykori nagy riválisáról, Michael Schumacherről.

A McLaren és a Ferrari, illetve ezáltal Mika Häkkinen és Michael Schumacher csatája a ’90-es évek végén meghatározó volt.

Hakkinennek 1998-ban és 1999-ben sikerült megszereznie a világbajnoki címet. Az utóbbi éven azonan az akkor még csak kétszeres világbajnok Schumacher idő előtt kiszállt a világbajnoki címért folyó csatából, egy Silverstone-ban történt súlyos baleset miatt. Helyette Eddie Irvine fejezte be a szezont a Ferrarinál.

Schumacher végül 2000-ben kompenzált és megnyerte az elsőt abból az öt bajnoki címből, amelyeket a Ferrarival szerzett.

A pályán belüli rivalizálásuk ellenére azonban Häkkinen mindig is nagy elismeréssel beszélt Schumacherről. Legutóbb például a Drive to Wynn podcastben.

„Fantasztikus volt” – mondta Häkkinen. „Az egész arról szól, hogy folyamatosan tanul, folyamatosan kérdez, folyamatosan kihívások elé állítja az embereket. Sosem voltam Michael Schumacher csapattársa, de lenyűgöző lett volna.”

„De már a versenypályán, a versenypályán kívül, és amikor versenyeztünk, nagyszerű volt nagyon nyugodt fejjel, nem kapkodva követni őt. Csak megfigyelni, ahogyan bejön a kanyarba, ahogyan megközelíti a fékezési pontot.”

„Vajon dühösen vezet? Fizikai erővel vezet? Tehetséggel vezet? Mindezek keverednek?”

Hakkinen végül elismerte, hogy lenyűgözte riválisa vezetési stílusa.

„Nagyon higgadan csak néztem, alacsony, közepes, nagy sebességű kanyarokban a vezetési technikáját. Lenyűgöző volt ezt nézni, és tanulni belőle.”