Változatosság vagy hagyomány? Jó ötlet az F1-es dizájncsere? Szavazz!

Motorsport OnlineMotorsport Online2025. 05. 05.
Visa Cash App Racing Bulls pink, F1 Miami Nagydíj
Fotó: Red Bull Content Pool

Miami is egy olyan helyszín a Forma-1-es versenynaptárban, ami így, vagy úgy, de különleges. Abban a tekintetben mindenképp, hogy a csapatoknak és versenyzőknek kedvük támad „pingálni”, változtatni, „extrázni” a megjelenésüket.

Idén Miamiban új festése volt a Racing Bullsnak, változtatott a Ferrari is, miközben szokatlan siakfestéssel rukkolt elő többek között Alexander Albon, Esteban Ocon, Charles Leclerc és Lando Norris is.

A régi időkben, a még ma is emlegetett klasszikus F1-es autók és versenyzői sisakok festései mondhatni védjeggyé váltak, sokat már 1-2 apró részlet, vagy szín alapján is fel lehet ismerni. Ezek a klasszikus festések aztán volt, hogy éveken át is kitartottak. Persze olyan is volt, hogy nem.

Mostanság azonban nagy divat lett a Forma-1-ben, hogy egyes versenyhelyszíneken – leginkább pl. Miami, Monaco, Las Vegas, Austin, Abu Dhabi, stb. – a csapatok módosítanak egy-egy verseny erejéig az autóig festésén, hol drasztikusan, hol csak részben. A versenyzők pedig a sisakjuk dizájnjaival játszadoznak. Ez utóbbit Sebastian Vettel „hozta divatba”, ha lehet így fogalmazni: volt, hogy szinte minden versenyen másféle kinézetű sisakban versenyzett.

Ti mennyire értetek egyet ezekkel a szezon közbeni dizájnváltásokkal az autók és sisakok kapcsán? Tetszik a változatosság, vagy jobban bejön a fix megjelenés?

Szereted, hogy a csapatok és versenyzők egyes versenyekre módosítják a megszokott autó- és/vagy sisakfestésüket?
61 Szavazat · 61 szavazat