Megállapodott a négyszeres bajnok a McLarennel

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 03. 03.
Álex Palou, Chip Ganassi Racing
Fotó: Penske Entertainment: Chris Owens

Véget ért a hatalmas viaskodás Álex Palou és a McLaren között.

Arról mi is beszámoltunk, hogy a négyszeres IndyCar-bajnok Álex Palou több mint 12 millió dollárt köteles fizetni a McLarennek a szerződésszegés miatti perben, amelyet a csapat indított, amikor a spanyol pilóta visszalépett két különböző megállapodástól még 2023-ban. Most azonban az ítélet módosult, és nem kevesebbet kell majd kipengetnie a spanyolnak.

A McLaren múlt pénteken megerősítette, hogy újabb megállapodás született, mivel Palounak több mint 9 millió fontot kell fizetnie, ami jobban hangzik a 12-nél. A jelenleg a Chip Ganassi Racingnél vitézkedő pilóta két különböző megállapodást is megszegett a wokingi székhelyű csapattal, amely eredetileg 22 millió font kártérítést követelt a szponzorálási, pilótafizetési és teljesítményalapú bevételekből származó veszteségekért. Ez az összeg később 15,3 millió fontra csökkent.

Most viszont végre lezárult ez a jogi vita, amelyről a McLaren pénteken délben kiadott egy nyilatkozatot.

„Nagyon örülök, hogy végleges megállapodásra jutottunk a Chip Ganassi Racinggel, miután egy brit bíró januárban a mi javunkra döntött” – kezdte Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója. „Szeretném megköszönni a csapatnak, amely hónapokig közvetlenül az ügyön dolgozott, és mindenkinek, aki támogatott minket a folyamat során. Örülök, hogy most visszatérhetünk a pályára, és az izgalmas IndyCar-szezonra koncentrálhatunk.”

A fejlemények figyelemre méltó fordulatot vettek, miután Palou visszavonta korábbi állításait, miszerint a McLaren félrevezette őt.

„A McLaren és Zak sokféleképpen támogattak. Minden kötelezettségüket teljesítették, túlteljesítették az elvárásokat, és mindenben betartották a szerződésükben foglaltakat. A McLaren soha nem vezetett félre, nagyon tisztelem a szervezetüket.” – mondta az IndyCar versenyzője.

Chip Ganassi, az azonos nevű csapat tulajdonosa pedig így nyilatkozott: „Remélem, Álex megtanulta, hogy fontos jó embereket tartani maga körül, amit most már meg is tesz, így a 2023-as események soha nem fognak megismétlődni.”