Ugyan megszerezte sorozatban a tizenkilencedik futamgyőzelmét Nicolo Bulega a Cseh Nagydíjon, nem ő lopta el show-t.
A második futammal zárult a Superbike csehországi programja, ahol ismét az volt a kérdés: Nicolo Bulega képes lesz-e folytatni győzelmi szériáját, vagy végre valahára megveri valaki. Végül előbbi történt meg, mivel rajt-cél győzelmet aratott az olasz motoros, aki ezzel tizenkilencedik futamgyőzelmét aratta. Iker Lecuona ismét második lett, a futam egy pontján úgy nézett ki, hogy meg tudja szorongatni csapattársát, de végül Bulega menedzselte az előnyét.
Harmadik helyen újfent Yari Montella ért be, aki ezzel sorozatban negyedik alkalommal szerezte meg a bronzérmet. Negyedik helyen egy újabb szokásos arcot intett le a kockás zászló, méghozzá Lorenzo Baldassarrit, akitől ez egy újabb szép eredmény. Ötödikként a már nem meglepő módon Garrett Gerloff végzett, miután hatalmas csatákat folytatott Alberto Surrával. A két motoros alaposan megizzasztotta egymást, amivel izgalmassá tették az egyébként semleges futamot.
Hetedik és nyolcadik helyen ért be a két Bimota, Alex Lowes és Axel Bassani sorrendben, akik így mentették a menthetőt, sőt, utóbbitól ez egy kifejezetten szép eredmény. Ahogyan szép eredmény Thomas Bridewelltől a tizedik hely, ezzel fontos pontokat gyűjtve.
Ismét nehéz futama volt a Yamahának. Andrea Locatelli lett a legjobb japán motorral versenyző a kilencedik helyen. Az olasz csapattársa, Xavi Vierge most talpon maradt, de csak a tizenegyedik helyen végzett.
A Yamaha riválisa, a Honda sem teszi ki a falra a mostani eredményt, mivel ismételten a sereghajtók lettek, csak Tarran Mackenzie kiesése miatt nem végeztek a tök utolsó helyen.