”Őrült hétvége volt” – Di Giannantonio becsületből teljesítette a Magyar Nagydíjat a motorcseréje után

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 28.
Fabio Di Giannantonio
Fotó: Pertamina Enduro VR46 Racing Team

Fabio Di Giannantonio élvezte a Balaton Parkot, de sok örömre lehetősége nem volt.

Az első Balaton Parkban rendezett futam nem a legizgalmasabban zajlott le, mégis volt miről beszélni a hétvége után. Az egyik ilyen történet az Fabio Di Giannantonióhoz fűződik, aki a harmadik rajthelyről várhatta a piros lámpák kialvását, de csak várhatta.

Ugyanis a VR46 versenyzője a felvezető kört követően a boxba hajtott, és motort cserélt, később kiderült, hogy technikai probléma miatt.

Az egyszeres futamgyőztes a Motorsportol.hu jelenlétében a futam utáni beszélgetéseknél egy csipetnyi szarkazmussal számolt be dilemmájáról:

“Szükség volt a motorcserére. A bemelegítő kör alatt is rájöttem, hogy valami nincs rendben. A motor olyan dolgokat csinált, amiket normális esetben nem szokott. Bár a technikai csapat mindent megtett, amit csak tudott, a motor, amivel a futamra indultam, más első gumival volt szerelve. A tervezett közepes gumi helyett a lágy gumival mentem.”

Az olasz motoros elárulta, hogy miután visszament a pályára, már nem foglalkozott a problémával, csak szerette volna teljesíteni a futamot:

“Csak magamért és a csapatért mentem. Minden a becsületről szólt, még akkor is, ha a végén pontot szereztem. Őrült hétvége volt. Egy újabb fejezet egy rendkívüli szezonban, amely eddig sok csúcspontot és mélységet tartogatott. Egy nap majd könyvet írok erről az évről.”

A VR46 Ducati versenyzője, aki egy igen komoly negatív sorozatba esett a Német Nagydíj óta, hiszen ott elesett, majd a Cseh Nagydíjon csak tizenhatodik lett, és az Osztrák Nagydíjon elfüstölt alatt a Ducati, ami miatt kiesett. A magyar futamon pedig az egy pontot érő tizenötödik helyen ért célba, ami után a bajnokság hetedik helyére visszaesett, mégis pozitívan nyilatkozott a hétvégéről:

“Nagyon tetszett a pálya. Az elején azt hittem, hogy gondjaink lesznek a szűk sikánokkal, de ezeken is jól lehet menni a MotoGP-motorral. Jól éreztem magam az elrendezéssel, még akkor is, ha talán mást vártunk egy új pályától.”