Razgatlıoğlu: A Superbike nem MotoGP – „Talán esnem kell, hogy érezzem a határt”

Toprak Razgatlıoğlu elismerte, hogy egyelőre nem érzi magát otthonosan a MotoGP-ben: a Pramac Yamaha újonca még mindig nem bízik a Michelin első gumiban, és úgy érzi, talán „buknia kellene ahhoz, hogy megértse a határokat”.
A háromszoros Superbike-világbajnok ezen a hétvégén, a thaiföldi idénynyitón mutatkozik be MotoGP-versenyen, ám a felkészülése korántsem volt zökkenőmentes. A burirami tesztet az utolsó előtti helyen zárta, több mint két másodperces hátrányban az élmezőnyhöz képest.
A teszt során Razgatlıoğlu csapattársát, Jack Millert követte, hogy kiderítse, hol veszít időt. „Amikor Jacket követtem, meglepődtem, mert rengeteget vesztettem az első kanyarban, igazából az egész első szektorban.”
Elmondása szerint a legnagyobb gondot az jelenti, hogy nem mer eléggé támaszkodni az első gumira: „Mindig egy kicsit nyugodtabban motorozom, nem bízom az első gumiban.
Féktávon rendben van, de amikor dönteni kell, nem ismerem a határt. Amikor láttam Jacket az első kanyarban, elképesztően nagy szögben dönt.”
A török versenyző szerint gyakran úgy kalkulál, hogy abból, amit lát bukás lesz. „Először arra számítok, hogy elesik, aztán amikor látom, hogy befordul, akkor meglepődöm.”
Bár saját bevallása szerint mindent belead, az eredmény egyelőre elmarad. „A maximumot nyomtam, mentem egy 1:30.7-et, de még így is meglepődöm. Normál esetben sokkal óvatosabban motoroznék abban a kanyarban, és több másikban is hasonlóan.”
Razgatlıoğlu azt is elmondta, hogy eddig még nem esett el MotoGP-motorral – és talán pont ez hiányzik a továbblépéshez. „Kanyarról kanyarra gondolkodom, próbálom a legjobbat nyújtani, de az idő nem jön, és ettől mindig elszomorodom.” – elemezte a helyzetet.
Ugyanakkor tisztában van vele, hogy az átállás eleve nehéz feladat. „Amikor MotoGP-be jöttem, pontosan tudtam, hogy a gumik és a motor teljesen más lesz, és alkalmazkodnom kell. Féktávon tudok nagyon keményen fékezni, de amikor döntöm a motort, egyszerűen nem bízom az első gumiban. A többiek teljesen ráteszik magukat, a motor fordul, én viszont már előrevetítem, hogy elveszítem az elejét.”
Végül így összegezte a tapasztalatokat: „Még nem estem el, de lehet, hogy buknom kell ahhoz, hogy megértsem a határt.”







