Azonnali szabályváltozásokat sürget George Russell

George Russell vezényletével kettős Mercedes-siker született a szezonnyitón. A németek látszólag fölényben vannak és uralhatják az idei évet, ennek ellenére a brit versenyző sürgős, azonnali szabályváltozásokat szeretne.
Russell imponáló magabiztossággal nyerte a szombati időmérőt, ahol szintén csapattársa, Kimi Antonelli végzett az élen.
Ám a rajt nem sikerült tökéletesre, az olasz a hetedik helyre eset vissza, míg a brit elé a negyedik helyről valósággal kirobbanó Leclerc is elé került, mögé pedig a még hátrébbról rajtoló másik ferraris, Hamilton került.
Nagyjából féltávig zajlott az adok-kapok Leclerc és Russell között, de a csapattársaik is szorosan követték őket eddigre. Végül egy jobb stratégiának és kiváló gumikezelésnek köszönhetően aratott magabiztos sikert a Mercedes.
Mindezek ellenére Russell bízik benne, hogy már a hétvégi kínai versenyre módosít az FIA bizonyos szabályokon.
„Elképesztően érzem magam. Pokoli küzdelem volt a verseny elején. Tudtuk, hogy küzdelmes lesz a kezdés. Ott álltam a rajtrácson, néztem az akkumulátort és teljesen üres volt, ez okozta a rosszabb startot. Ezután pedig jöttek a kemény csaták Leclerc-rel. Hálás vagyok, hogy célba értem.” – kezdte a bajnoki listavazető.
„Örülök, hogy a külső szemlélőknek élvezetes volt az a csata. Sejtettük, hogy egy ilyen jo-jo effektus fog kialakulni, hogy aki az élre kerül, annak nehéz lesz megtartania azt. Ezzel az egyenes módokkal sokat veszítünk a tapadásból, így a kanyarokban nagyon alulkormányzottá válunk. Az FIA-nak ezen javítania kell, mert eléggé bizonytalan volt az egész.” – tette hozzá.








