Rossiék egyelőre nem döntöttek a folytatásról

Vajon hogyan folytatják a szereplést Valentino Rossiék?
Ugyan még csak most kezdődött el az idei szezon, már javában zajlanak az egyeztetések a 2027-es idénnyel kapcsolatban. Elég csak a jelentősen felboruló pilótapiacra, ami sokak szerint a szezonrajt előtt eldőlt, – ami lehetséges -, de hivatalos bejelentés egyelőre nem volt sehol.
Jövőre a pilótafronton kívül a szabályoknál is sok változás lesz, ami alapjaiban változtathatja meg a mostani erőviszonyokat. Sok csapat és versenyző így gondolkodik, ezért nem csak a Ducatiban hisz a közönség. Valentino Rossiék is hasonló gondolatmeneten állnak, akik még nem döntötték el a folytatást az olaszokkal.
A kilencszeres világbajnok a csapatával, a VR46-tal 2022-ben kezdett a királykategóriában, és azóta a Ducati partnere, sőt, tavaly a kiemelt csapattá váltak, ami azt foglalta magában, hogy egy motorban megkapják az azonos technikát, amit a gyáriak. Így Fabio Di Giannantonio ugyanazon a konstrukción fut, mint Marc Márquez és Francesco Bagnaia. Azóta egyébként a Gresininél Álex Márquez is hasonlóan jár, így összesen négyen köröznek idei Ducatival.
Azonban kérdés, hogy ez meddig lesz? A hírek szerint nem feltétlenül a bolognai gyárral lesz a közös jövő, hanem a százötven kilométerrel távolabb lévővel, az Apriliával. Alessio „Uccio” Salucci, a VR46 csapatigazgatója elárulta, hogy többször beszélgettek az Apriliával, viszont nem azért, hogy ott folytassák.
„Amikor Valentino Rossi a Ferrarival megpróbálkozott a Forma-1-ben, Massimo Rivola kezelte a helyzetet 2004-ben. Ismerem Massimót, nagyon jó ember és nagyon jó menedzser. Néha beszélgettünk, két-három alkalommal mert miért ne? De soha nem gondoltam arra, hogy elhagyjam a Ducatit.” – mondta a legenda legjobb barátja.
Uccio hozzátette, hogy a ducatis szerződés megújítása hamarosan befejeződik, ezért változásra gyártói fronton nem kell számítani: „Néhány apró részlet maradt… Nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy újra aláírjuk a szerződést a Ducatival.”









