Új helyszínek kerültek a kalapba.
Nem sokkal a szezonrajt után jött a bejelentés, hogy a Japán Nagydíjat követő mini közel-keleti körtúrát elkaszálja a Forma-1, a térségben uralkodó háborús helyzet miatt. Ezt elég furcsán közölték, mivel az állt a közleményben, hogy nem áprilisban rendezik meg a bahreini és szaúd-arábiai futamokat. Halasztásra elképesztően csekély eséllyel rendelkeztek, mivel nagyon sűrű a naptár, és két futamot aligha lehet beilleszteni máskorra, főként az ősz végére. Szó volt korábban esetleges pótlásról, aminek köszönhetően más pályán körözhetett volna a mezőny, de nem jutott elég idő beugró pályákat találni.
Azonban a Formula 2 számára volt lehetőség a pótlásra, hiszen a Forma-1 első számú nevelőszériájában több üres hétvége is akad, ahová lehet új versenyt tenni. Most bejelentették, hogy az áprilisi üresjárat után egyből visszatér az F2 is, mivel május első hétvégéjén ott lesznek Miamiban. Ezután nem csomagolnak messzire a csapatok, az amerikai versenyt követően három hét múlva Kanadába is elkísérik a királykategóriát. Ezen bejelentés csak az F2-re érvényes, de Kanadában egyébként ott lesz az F1 Academy is, akiknél a törlés miatt három futam is a lesz a hétvégén.
Így tehát a Formula 2 két új helyszínen debütál, hiszen még a Miami és Kanadai Nagydíjon sosem versenyzett a széria. A bejelentésnek köszönhetően a kategória versenynaptára számokban nem változik, jelen állás szerint megtartják mind a tizennégy hétvégét, ami huszonnyolc futamot foglal magába.
Hivatalos: Nem rendezik meg áprilisban a Bahreini és Szaúdi Nagydíjakat






